در حال بارگذاری ...
جمعه 24 اردیبهشت 1400
 • معرفی دانشکده

  دانشکده فنی مهندسی ثامن الحجج(ع) مشهد پس از صدور مجوز تاسیس دانشکده توسط شورای گسترش آموزش عالی وزارت متبوع کار خود را از مهر ماه ۱۳۷۵ با ۳۱۳ دانشجو در چهار رشته کاردانی شروع نمود و از سال ۱۳۸۷ با حضور 2000دانشجو در ۱۰ رشته کاردانی و کارشناسی در دوره‌های روزانه و شبانه در مکان مستقل کنونی در منطقه الهیه مشهد در زمینی به مساحت 6 هکتار و حدود 5000 متر مربع زیربنا مستقر گردید . در حال حاضر با تعداد 1000 نفر دانشجو در رشته هایی زیر مشغول به فعالیت می باشد.

   

   

   

  رشته‌هایی که در این دانشکده تدریس می‌شود:

  کاردانی صنایع فلزی گرایش جوشکاری

  کاردانی و کارشناسی حسابداری بازرگانی گرایش حسابداری

  کاردانی صنایع چوب و مبلمان

  کاردانی و کارشناسی  صنایع شیمیایی

  کاردانی گرافیک

  کاردانی اجرای ساختمانهای بتنی

  مهندسی عمران

  مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید- جوشکاری

   

  در حال حاضر این مرکز دارای بیش از 8000 متر مربع ساختمان، یک واحد خوابگاهی، زمین چمن، زمین ورزشی روباز و سلف سرویس می باشد این آموزشکده از جمله 173 دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه­ای است که در زیر مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان دانشگاه نسل سوم مشغول به آموزشهای فنی و حرفه­ای در سطح آموزش عالی است  و پس از گذشت 20 سال از تاسیس تاکنون بیش از 5500 نیروی تکنسین ماهر را تقدیم جامعه صنعت و خدمات کشور نموده است.

  این مرکز با داشتن کارگاه های و آزمایشگاههای مجهز در رشته های صنایع شیمیایی ، صنایع چوب و مبلمان ، مهندسی عمران ، جوشکاری و... قابلیت بالایی در تربیت نیروهای و تکنسینهای ماهر دارد .

  نظرات کاربران